Trambolinler

Trambolinler

İskelet ve kas sisteminin yanı sıra psikolojik olarak da büyük faydaları bulunan zıplama, büyük küçük herkes tarafından severek yapılır. Zıplama, bir trambolin yardımıyla olduğu zaman ise çok sağlıklı bir sportif aktivite haline dönüşür.

Eğlenceli Aktivite mi Dediniz?

Trambolin çeşitleri ile yerçekimine karşı koyar, zıplayarak kas ve iskelet sistemini kuvvetlendirir ve keyifli bir aktivite yapmış olursunuz. Çocukların vazgeçemediği trambolin ile bahçede, plajda ve istenen her yerde etkinlik yapabilirsiniz. Birkaç çocuğun bir arada zıplayabildiği daha büyük trambolin çeşitlerinden, tekil olarak zıplayabileceğiniz daha küçük trambolinlere kadar birçok alternatif arasından bir tanesini seçmeniz mümkündür. Özellikle çocuklarınızın doğum günü partileri gibi birlikte keyifli vakit geçirecekleri zamanlar için vazgeçilmez bir oyuncak olan trambolin ile zıplamak birçok spor aktivitesinden daha fazla yarar sağlar.

Zıplayarak Spor Olur Mu?

Zıplayarak spor olur mu, diye soran herkese rahatlıkla “Evet” diyebilirsiniz. Trambolin modelleri ile spor yaparak sağlığınızı nasıl korursunuz? Başka hiçbir egzersizin sağlayamadığı zindelik ve sağlık kombinasyonlarını trambolin üzerinde zıplayarak elde edebilirsiniz. NASA’nın Uygulamalı Fizyoloji Dergisi, zıplayarak yapılan sporun, koşudan %68 daha verimli olduğunu ifade etmekte. Dergiye göre, 68 kiloluk bir birey, bir zıplayışta 1 saatlik spor aktivitesinde yaktığı kaloriyi yakar. Trambolin, uzun süreli ve nefesi kesen egzersizlerin tamamından daha pratiktir. Nefes kesen tekrarlı egzersizlerde belli bir zaman sonra metabolizma hızı, bu egzersiz hızına göre kendini ayarlar. Bu da yağ yakımını azaltır. Kardiyo egzersizlerinde zaman içinde kilo vermenin yavaşlamasının en büyük nedeni budur. Trambolin ile nefes kesilmesi söz konusu olmaz, zıplar ve geri dönerken yaşanan sadece keyiftir.

Trambolin Çeşitleri ve Fiyatları

Spor salonlarına verilen para ve harcanan zamanı daha keyifli hale döndüren trambolinlerin çok çeşidi vardır. Çeşit fazlalığı, fiyat aralığının da geniş olmasını sağlar. Trambolin fiyatları karşılaştırmasında bazı kriterleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Bilinen trambolin markaları arasında seçim yaparken, pratik kullanım özellikleri olanlar üzerinde daha çok durulabilir. Kullanım pratikliği sağlayan trambolin marka ve modelleri karşılaştırılarak en uygun olanına karar vermek mümkündür. Demonte tutunma aparatı olan trambolinler, kardiyovasküler olarak rahatsızlık hisseden ve çok yukarı zıplamak istemeyen kişilerin tek ayak egzersizleri için yeterli ve kullanışlıdır. Dijital göstergeli trambolin markaları da bulunur. Bu göstergelerde yakılan kalori, zaman, zıplama sayısı gibi bilgiler de yer alır. Çeşitli fonksiyonları bulunan trambolin fiyat açısından daha farklı bir bantta yer alır. Trambolin çeşitleri, marka ve fiyatları açısından karşılaştırılarak en uygun olanı seçilebilir.

Kategoriler:
Open chat
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz ?