Pilates Malzemeleri

Pilates Setleri ve Malzemeleri

 

Modernleşen dünyamızda hareket alanımız da giderek azalmakta. Daha çok masa başında zaman geçiren metropol insanı hiç olmadığı kadar spora ihtiyaç duymakta. Fitness, yoga ve pilates gibi sporlarla modern hayatın getirdiği fiziksel ve ruhsal yorgunluğu üzerimizden atmaya çalışıyoruz. Masa başında çalışan birçok insanın şikayeti olan bel ve sırt ağrılarının çözümü olarak pilates ve benzeri sporlar oldukça işe yaramakta. Günün stresiyle de baş edebilmemiz için oldukça önemli olan bu sporlar, fiziksel olarak odaklandıkları bölgeler, yapılış biçimleri, süreleri gibi birçok unsurla birbirlerinden ayrılmakta.

Eğer siz de spor sayesinde yeniden canlanmak ve harekete geçmek istiyorsanız, sizin için en uygun olanı seçin ve zaman kaybetmeden başlayın. İster evinizin konforunda isterseniz de bir spor salonunda.

Hızla vücudunuzu şekillendirmek, duruş bozukluğunu gidermek ya da bölgesel sıkılaşma sağlamak isterseniz pilates sizin için en iyi seçenek olacaktır. Evinizin konforunda da rahatça uygulayabileceğiniz bu spor için gerekli pilates matı, pilates topu, pilates lastiği, pilates çemberi gibi pilates malzemelerine hızlıca ulaşabilir, sizin için en uygun pilates setini oluşturabilirsiniz.

Pilates; bedeni, nefesi ve zihni senkronize eden bir çalışma sistemine sahiptir. Kas ve kemiklerden oluşan insan bedeni, kaslar sayesinde hareket edebilmektedir. Sıkı ve sağlıklı kaslarla desteklenmeyen kas sistemi, ilerleyen yaşla birlikte birtakım sorunlara neden olacaktır. Raşitizm, omurga eğriliği ve ateşli romatizma gibi birçok ileri yaş rahatsızlığına pilatesle erken bir önlem alınabilir.

Vücut merkezine odaklanan pilates, kas sistemini esneme ve gerilmelerle şekillendirir ve daha estetik bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Doğum sonrası kiloların verilmesinde, kilo kayıplarında yaşanan sarkmalarda da oldukça etkili olan pilates; duruş bozukluğunun getirdiği kamburluğun da hızla iyileşmesini sağlar.

Pilates, günümüzde özellikle bir kadın sporu olarak görülmektedir. Fakat kaslarda sağladığı kuvvetlenme ve esneklikle birçok sakatlanmanın da önüne geçen pilates, artık erkekler içinde ideal bir spor olarak görülmeye başlanmıştır. Kas gelişimlerini pilatesle destekleyen birçok erkek, daha hızlı ve etkili bir sonuç elde edebilmekte ve spor kaynaklı sakatlanmaların önüne geçebilmektedir.

 

Kategoriler:
Open chat
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz ?