Pilates Topları

Pilates, Yoga, Jimnastik Topu

Egzersiz topları yakın tarihimizde popülerliği artan ve çeşitli spor dallarında sıklıkla kullanılan ekipmanlardan biridir. Pilates, yoga ve jimnastik topları, physioball (fizyobol), swissball, egzersiz topu gibi farklı isimlendirmelerin ortak merkezinde yer almaktadırlar. Sağlıklı ve spor ruhunuza uygun bir hayatın başlangıcını bu toplar eşliğinde başlayacağınız antrenmanlar ile sağlayabilirsiniz. Pilates topları, evde rahatlıkla kullanılabileceği gibi spor salonlarında profesyonel hocaların eğitmenliğinde de kullanılan ürünler arasındadır. Fizik tedavi merkezlerinde kullanılarak, hastaların çalıştırılmak istenen kaslarında fayda sağladığı görülmektedir.

Pilates Toplarına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Pilates, Yoga, Jimnastik Topu
Pilates, yoga ve jimnastik topları, seçtiğiniz spor dalına ait olan egzersizleri tamamlarken kullanabileceğiniz destekleyici bir üründür. Seçtiğiniz spor dalı ile bağlantlı olacak şekilde top ile yapılan egzersizler, vücudunuzun çeşitli bölgelerini çalıştırmak ve güçlendirmek için size eşlik edici şekilde tasarlanmıştır. Top ile yapılan egzersizler, vücudunuzda bulunan birden fazla kas grubunu senkronize edecek şekilde hareket ettirmek için size yardımcı olur. İlaveten, top ile yapılan egzersizler denge ve koordinasyonu birlikte sağladığı için vücudunuzu dengede tutmak üzere çalıştırır, omurganızın duruşuna da fayda sağlayıcı niteliktedir. Pilates topu modelleri arasından seçilen kategorideki spor dalının egzersiz hareketlerine uygun olarak, oturup kalkma hareketi ve bel egzersizleri yapılabilir. Seçtiğiniz spor dalındaki tüm antrenmanınız boyunca ekipman olarak kullanabileceğiniz bir üründür. Böylece vücudunuzun çeşitli bölgelerindeki kasların harekete geçmesine olanak sağlayan bir destek sunmaktadır. Kadınların ve erkeklerin top sayesinde yapılan uygun hareketler ile sırt, bacak ve mide kaslarını çalıştırmak için yaptıkları antrenmanlarda kullanımlarına uygundur. İlaveten çalışan kasların daha da güçlendirilmesine olanak sağlar. Egzersiz topları, spor ve fiziksel gelişim için yararlı ürünlerdir. Egzersiz toplarının, egzersizi gerçekleştirecek olan bireyin özelliklerine (yaşı, kilosu, boyu vb.) uygun olarak tercih edilip kullanılması sağlıklı olur. Egzersiz toplarını bireysel olarak hazırladığınız egzersizlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Öte yandan, profesyonel destek (spor eğitmeni, spor koçu vs.) ile de kullanabileceğiz çok yönlü bir üründür.

Egzersizlerinizde Kullandığınız Topun Çeşitli Faydaları

Pilates, Yoga, Jimnastik Topu
Yoga topunun kullanıma hazır hale gelmesi rahat bir şekilde gerçekleşir. Ürünün niteliğine göre değişen şekilde ürünün içinden çıkan hava pompasından ya da ilaveten satın alacağınız bir hava pompasından destek alabilirsiniz. Sağlam bir iskelet sistemi ile sağlıklı bir yaşam için bu toplardan destek alabilirsiniz. Dengeli bir kas sistemine sahip olmak için vücudunuzdaki zayıf kaslı bölümleri egzersiz toplarından destek alarak güçlendirebilirsiniz. Yaşamınızda eklem ve kemiklerinizi esnetmek ve güçlendirmek için toplar ile çalışarak hem kısa vadede hem de uzun vadede çeşitli güzel sonuçlar alabilirsiniz. Egzersizlerinizde destek olarak kullanacağınız toplar ile vücut dayanıklılığınız artırabilirsiniz.

Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Pilates, Yoga, Jimnastik Topu

Satın almadan önce bilmeniz gereken en önemli özellik boyunuzdur. Çünkü boyunuza uygun olarak seçeceğiniz top sayesinde, egzersizlerinizi rahat ve kaza tehlikesine karşı güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kendi sınırlarınıza uygun olan bir top seçmelisiniz. Topun özellikleri ile kendi direnciniz arasında uyum sağlamalısınız. Pilates, yoga ve jimnastik topları farklı kalite kategorilerinde yer alan çeşitli markalar tarafından üretilmektedir. Kullanım alanı ve şeklinize en uygun olan kategoriden seçim yapmalısınız. Kullanıcı dostu olan bu toplar, kullanma talimatlarına ve spor alanında dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat edildiği takdirde herhangi bir sorun yaratmayacak şekilde güvenilir ürünler arasındadır. Topların çeşitli özellikleri gibi çeşitli pilates topu fiyatları skalası da bulunmaktadır. Egzersizlerinizde kullandığınız topları uzun ömürlü olarak kullanabilmek için nasıl bir zeminde ya da hangi çeşitte ekipmanlar ile birlikte kullandığınıza dikkat etmelisiniz.

Kategoriler:
Open chat
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz ?